tel. +48 32 331 11 11
biuro@rotametr.com.pl

Rotametr stołowy typu ROS

Rotametry szklane laboratoryjne w obudowie stołowej typu ROS są przeznaczone do pomiaru strumienia objętości gazów i mieszanin gazowych w instalacjach doświadczalnych i laboratoryjnych. Wszystkie rotametry są wytwarzane na indywidualne zamówienie Klienta.

Każdy rotametr jest wzorcowany oddzielnie – 100% kontrola poprawności wskazań.

Odczyt w rotametrach stołowych typu ROS jest realizowany w sposób bezpośredni lub pośredni. Stosowane są dwie wersje podziałek: skala mianowana na rurze rotametrycznej do bezpośredniego odczytu wskazań dla jednego czynnika lub podziałka milimetrowa z wykresami przepływu dla różnych gazów lub mieszanin gazowych.

Ze względu na konstrukcję obudowy rotametru typu ROS istnieje możliwość wymiany zespołów pomiarowych o różnych zakresach natężenia przepływu gazów.

Dodatkowym wyposażenieniem rotametrów stołowych typu ROS jest zawór regulacyjny przeznaczony do ustawienia określonego natężenia przepływu gazu lub do regulacji i stabilizacji przepływu czynnika.

Na życzenie Klienta istnieje możliwość dopasowania zakresu pomiarowego do jego indywidualnych potrzeb, przy czym należy pamiętać, że górny zakres jest dziesięciokrotnie większy od dolnego.

Kwestia odpowiedniego doboru parametrów rotametru na indywidualne zapotrzebowanie Klienta jest realizowana przez wykwalifikowaną kadrę z działu handlowego i technicznego.

Dokładność wskazań

Każdy rotametr jest wzorcowany oddzielnie. Standardowa klasa dokładności wynosi 2,5 zgodnie z normą PN-85/M-42371. Na życzenie Klienta możliwe jest wykonanie rotametru w podwyższonej klasie dokładności ze świadectwem sprawdzenia z laboratorium własnego lub ze świadectwem wzorcowania z laboratorium akredytowanego przez PCA lub z Urzędu Miar.

PRZYKŁADOWE ZAKRESY POMIAROWE

Konstrukcja

Zasadniczymi częściami rotametru są stożkowa rura szklana ze skalą i pływak. Rura rotametryczna wykonana jest ze szkła borokrzemowego wysokiej jakości przeznaczonego do budowy elementów aparatury kontrolno - pomiarowej. Pływaki w zależności od zakresu pomiarowego i rodzaju mierzonego czynnika wykonane są ze stali kwasoodpornej chromoniklowej gat. 1.4301 lub 316L, stopu aluminium, PVC lub tytanu. Uszczelnienie rury szklanej stanowią pierścienie z gumy olejoodpornej, gumy fluorowej lub mieszanki gumowej EPDM. Korpusy przyłączeniowe, w tym również ewentualne końcówki do węża są wykonane ze stopu aluminium lub ze stali kwasoodpornej. Osłona rotametru wykonana jest z przezroczystego poliwęglanu.

Do pomiarów natężenia przepływu gazów w badaniach środowiskowych na obiektach oferujemy futerał transportowy - dodatkowe wyposażenie zabezpieczające rotametr przed uszkodzeniem i zanieczyszczeniem.x

Zapytanie ofertowe

E-mail:*
Firma:
Telefon:*
Tytuł:
Treść:
* - pola z gwiazdką są polami obowiązkowymi.
RIPH
Unia Europejska