tel. +48 32 331 11 11
biuro@rotametr.com.pl

Rotametr laboratoryjny typu ROL

Rotametry szklane laboratoryjne typu ROL są przeznaczone do pomiaru strumienia objętości gazów i cieczy w instalacjach doświadczalnych i laboratoryjnych. Wszystkie rotametry są wytwarzane na indywidualne zamówienie Klienta.

Każdy rotametr jest wzorcowany oddzielnie – 100% kontrola poprawności wskazań.

Odczyt w rotametrach stołowych typu ROL jest realizowany w sposób bezpośredni lub pośredni. Stosowane są dwie wersje podziałek: skala mianowana na rurze rotametrycznej do bezpośredniego odczytu wskazań dla jednego czynnika lub podziałka milimetrowa z wykresami przepływu dla różnych gazów lub mieszanin gazowych.

W rotametrach typu ROL-06 i ROL-10 stosowana jest rura rotametryczna o długości 190 mm i 300 mm a w rotametrach typu ROL-16 i ROL-25 są rury rotametryczne o długości 600 mm, co wpływa na precyzję odczytu wskazania natężenia przepływu.

Na życzenie Klienta istnieje możliwość dopasowania zakresu pomiarowego do jego indywidualnych potrzeb, przy czym należy pamiętać, że górny zakres jest dziesięciokrotnie większy od dolnego.

Kwestia odpowiedniego doboru parametrów rotametru na indywidualne zapotrzebowanie Klienta jest realizowana przez wykwalifikowaną kadrę z działu handlowego i technicznego.

Dokładność wskazań

Każdy rotametr jest wzorcowany oddzielnie. Standardowa klasa dokładności wynosi 2,5 zgodnie z normą PN-85/M-42371. Na życzenie Klienta możliwe jest wykonanie rotametru w podwyższonej klasie dokładności ze świadectwem sprawdzenia z laboratorium własnego lub ze świadectwem wzorcowania z laboratorium akredytowanego przez PCA lub z Urzędu Miar.

Konstrukcja

Zasadniczymi częściami rotametru są stożkowa rura szklana ze skalą i pływak. Rura rotametryczna wykonana jest ze szkła borokrzemowego wysokiej jakości przeznaczonego do budowy elementów aparatury kontrolno - pomiarowej. Pływaki w zależności od zakresu pomiarowego i rodzaju mierzonego czynnika wykonane są ze stali kwasoodpornej chromoniklowej gat. 1.4301 lub 316L, stopu aluminium lub, PVC lub tytanu. Uszczelnienie rury szklanej stanowią pierścienie z gumy olejoodpornej, gumy fluorowej lub mieszanki gumowej EPDM. Korpusy przyłączeniowe, w tym również końcówki do węża są wykonane ze stopu aluminium lub ze stali kwasoodpornej.

Wykonanie specjalne

Dodatkowym wyposażenieniem rotametrów laboratoryjnych typu ROL jest zawór regulacyjny przeznaczony do ustawienia określonego natężenia przepływu płynu lub do regulacji i stabilizacji przepływu czynnika.

Na życzenie Klienta do rotametrów może być dołączony statyw trzypozycyjny lub sześciopozycyjny.

Dowiedz się więcej na temat zaworów regulacyjnych ZA i ZK

x

Zapytanie ofertowe

E-mail:*
Firma:
Telefon:*
Tytuł:
Treść:
* - pola z gwiazdką są polami obowiązkowymi.
RIPH
Unia Europejska