tel. +48 32 331 11 11
biuro@rotametr.com.pl

Przepływomierz rotametryczny

Przepływomierz rotametryczny z tworzywa sztucznego jest wskaźnikiem natężenia przepływu cieczy i przeznaczony jest między innymi do zabudowy w układach termostatowania form wtryskowych, głowic wytłaczarek i innych urządzeń wymagających w procesie produkcji monitorowania wartości przepływu cieczy termostatującej a tym samym utrzymania ich stałej temperatury.

Rys. 1. Widok przepływomierza rotametrycznego

1. Szybkozłącze wlotowe cieczy
2. Przyłącze G3/8” ze stożkiem 60° wypływu cieczy do obiektu termostatowanego
3. Skala w dm³/min
4. Wskaźniki zakresu

Zasada działania:

Przepływomierz działa w oparciu o zasadę przepływomierza pływakowego z cylindryczną rurką pomiarową z pływakiem, wewnątrz którego wykonana jest kryza. Przepływająca ciecz tworzy siłę która przesuwa pływak. Zabudowana wewnątrz sprężyna powrotna częściowo równoważy tą siłę, dzięki temu przyrząd może być montowany w dowolnej pozycji. Przyłącza do wykonania wg życzenia klienta.

Dane techniczne:

Zakres pomiarowy: 2 ÷ 20 dm3/min
Dokładność pomiaru: ± 5% zakresu pomiarowego
Max temp.: 120 ºC
Max ciśnienie: 1 MPa
Przyłącze wlotowe: gniazdo szybkozłącza DME typ 9
Przyłącza wylotowe: gwint zewn. G3/8” - stożek wew. 60°
Materiały konstrukcyjne: polisulfon, stal nierdzewna 1,4310, MO 58A, elastomer EPDM

Wskazówki instalacyjne:

Przepływomierz może pracować w dowolnej pozycji. Należy go montować w sposób dogodny do odczytu wskazań.  Podłączenie do instalacji wody termostatującej należy wykonać, łącząc gniazdo szybkozłącza system DME typ 9 na wlocie z odpowiednim wtykiem instalacji. Wyjście przepływomierza połączyć np. z formą wtryskową używając końcówki na wąż  z gwintem wew. G3/8” i zakończeniem kulistym współpracującym ze stożkiem 60°.

UWAGA! Przepływomierz nie możne być obciążony podczas montażu i pracy momentem gnącym ani skręcającym. Podczas montażu lub demontażu na instalacji zablokować korpus przyłącza za 6kt kluczem 36mm.

x

Zapytanie ofertowe

E-mail:*
Firma:
Telefon:*
Tytuł:
Treść:
* - pola z gwiazdką są polami obowiązkowymi.
RIPH
Unia Europejska